Strona: 19. edycja Konkursu Primus Inter Pares / Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej

19. edycja Konkursu Primus Inter Pares

2023-06-07
Uroczystość wręczenia Medali Primus Inter Pares, fot. Beata Motyka

6 czerwca br., podczas uroczystości "Rzeszów University of Technology STUDENT AWARDS",  najlepsi absolwenci poszczególnych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej w roku akademickim 2021/2022, zostali uhonorowani Medalami Primus Inter Pares.

Laureatami dziewiętnastej edycji Konkursu Primus Inter Pares, którego organizatorem jest Fundacja  Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, zostali:

• Adriana Krupa z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury
  • Aleksandra Pasich  z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa
  • Małgorzata Sroka z Wydziału Chemicznego
  • Konrad Łukiewicz z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki
  • Sabina Ozimek z Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej
  • Sławomir Kalamarz z  Wydziału Mechaniczno -Technologicznego
  • Natalia Marciniak z Wydziału Zarządzania

Medale Primus Inter Pares, dyplomy i nagrody finansowe wręczyli Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotr Koszelnik, Przewodniczący Rady Fundacji Roman Krzystyniak oraz Prezes Zarządu Fundacji Grzegorz Król, w towarzystwie Dziekanów poszczególnych Wydziałów.

Konkurs Primus Inter Pares jest organizowany od 2004 r., a jego pomysłodawcą jest dr hab. inż. Jerzy Potencki, prof. PRz,  prorektor ds. nauczania w latach 1999-2005. Nagrody są przyznawane za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za zaangażowanie na innych płaszczyznach życia akademickiego, które ma wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku Politechniki Rzeszowskiej, np. w studenckim ruchu naukowym, w działalności organizacyjnej, sportowej, kulturalnej. Medale przyznaje Kapituła Medalu, powoływana corocznie przez Przewodniczącego Rady Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej spośród jej członków, a uczelnię reprezentuje w niej Prorektor ds. kształcenia. Koordynatorką Konkursu jest Iwona Ślęzak Gładzik.

Podczas uroczystości "Rzeszów University of Technology STUDENT AWARDS" wręczono także stypendia ministra edukacji i nauki dla studentów za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/23, stypendium i wyróżnienia Pratt & Whitney Rzeszów S.A. dla studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz nagrody rektora za działalność organizacyjną dla studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Gratulujemy serdecznie wszystkim Laureatom i życzymy powodzenia w życiu osobistym i zawodowym!

Relacja z uroczystości na stronie Politechniki Rzeszowskiej: