Strona: 20. edycja Konkursu Primus Inter Pares / Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej

20. edycja Konkursu Primus Inter Pares

2024-06-11
Uroczystość wręczenia Medali Primus Inter Pares, fot. Beata Motyka

Z ogromną radością i satysfakcją informujemy o finale 20. edycji Konkursu Primus Inter Pares, którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej.

Laureatami jubileuszowej edycji Konkursu zostali:

• Gabriela Litwin - WBIŚiA
  • Konrad Guzy - WBMiL
  • Agata Hochół - WCh
  • Konrad Żak - WEiI
  • Katarzyna Grzywacz-Danielewicz - WMiFS
  • Łukasz Kapała - WMT
  • Natalia Oleś - WZ

Uroczyste zakończenie Konkursu odbyło się w dniu 11 czerwca br., podczas zorganizowanego przez Politechnikę Rzeszowską wydarzenia "Rzeszów University of Technology STUDENT AWARDS". Medale Primus Inter Pares, dyplomy i nagrody finansowe wręczyli Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotr Koszelnik oraz Prezes Zarządu Fundacji Grzegorz Król, w towarzystwie dziekanów poszczególnych wydziałów Uczelni.

Konkurs Primus Inter Pares jest organizowany od 2004 r., a jego pomysłodawcą jest dr hab. inż. Jerzy Potencki, prof. PRz,  prorektor ds. nauczania w latach 1999-2005. Nagrody są przyznawane za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za zaangażowanie na innych płaszczyznach życia akademickiego, które ma wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku Politechniki Rzeszowskiej, np. w studenckim ruchu naukowym, w działalności organizacyjnej, sportowej, kulturalnej. Medale przyznaje Kapituła Medalu, powoływana corocznie przez Przewodniczącego Rady Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej spośród jej członków, a uczelnię reprezentuje w niej Prorektor ds. kształcenia. Koordynatorką Konkursu jest Iwona Ślęzak Gładzik.

Podczas uroczystości "Rzeszów University of Technology STUDENT AWARDS" wręczono także stypendia ministra  nauki dla studentów za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/23,  oraz nagrody rektora za działalność organizacyjną dla studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Gratulujemy serdecznie wszystkim Laureatom i życzymy powodzenia w życiu osobistym i zawodowym!

Relacja z uroczystości na stronie Politechniki Rzeszowskiej: