Strona: Finał XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego / Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej

Finał XIII edycji Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego

2022-05-26
Uczestnicy wydarzenia z organizatorami Konkursu i przedstawicielami władz Wydziału Chemicznego, fot. R. Raus

Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny była partnerem Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza.

Konkurs, którego organizatorem jest  Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej,  ma na celu propagowanie i rozwijanie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poszukiwanie utalentowanej młodzieży, jak również porównanie między uczestnikami poziomu opanowania wiedzy chemicznej.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu został Miłosz Jachyra uczeń III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale, zaś nagrodę zespołową zdobyło I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Serdeczne gratulacje!

Relacja z wydarzenia: