Strona: Medale PRIMUS INTER PARES dla wyróżniających się absolwentów Politechniki Rzeszowskiej / Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej

2022-04-28
Laureaci Konkursu z przedstawicielami władz uczelni i wydziałów oraz Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej,

28 kwietnia br., podczas posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej, odbyło się uroczyste wręczenie medali Primus Inter Pares dla najlepszych absolwentów poszczególnych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej  w roku akademickim 2020/2021. To osiemnasta edycja organizowanego przez Fundację Konkursu, w którym łącznie nagrodzono już 104 laureatów.

W roku akademickim 2020/2021 Laureatami Konkursu zostali:

• Sylwia Dąbrowska, absolwentka kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury
  • Bartłomiej Zachara,  absolwent kierunku mechatronika na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa
  • Michał Siorek, absolwent kierunku biotechnologia na Wydziale Chemicznym
  • Marcin Witek, absolwent kierunku informatyka na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki
  • Anna Kosiorowska, absolwentka kierunku matematyka na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej
  • Piotr Kulpiński, absolwent kierunku mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym
  • Justyna Moczarny, absolwentka kierunku zarzadzanie na Wydziale Zarządzania
  • Michał Klimczyk, absolwent kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa

Medale Primus Inter Pares, dyplomy i nagrody finansowe wręczyli Przewodniczący Rady Fundacji Roman Krzystyniak, Prezes Zarządu Fundacji Grzegorz Król oraz Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotr Koszelnik.

„Od wielu lat Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej przyznaje nagrody pieniężne najlepszym absolwentom Politechniki Rzeszowskiej i honoruje ich, przyznając medale Primus Inter Pares. Jesteśmy wdzięczni Fundacji za tę inicjatywę i docenianie działalności naszych absolwentów na różnych płaszczyznach życia akademickiego, m.in. w studenckich kołach naukowych czy w Samorządzie Studenckim” – podkreślił Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.

Konkurs Primus Inter Pares jest organizowany od 2004 r., a jego pomysłodawcą  jest dr hab. inż. Jerzy Potencki, prof. PRz,  prorektor ds. nauczania w latach 1999-2005. Nagrody są przyznawane za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za zaangażowanie na innych płaszczyznach życia akademickiego, które ma wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku Politechniki Rzeszowskiej, np. w studenckim ruchu naukowym, w działalności organizacyjnej, sportowej, kulturalnej. Medale przyznaje Kapituła Medalu, powoływana corocznie spośród członków Rady Fundacji, a Uczelnię reprezentuje w niej prorektor ds. kształcenia. Warto zauważyć, że w tegorocznej edycji Konkursu do grona Laureatów po raz pierwszy dołączył absolwent Wydziału Mechaniczno-Technologicznego.

Fundatorami tegorocznych nagród finansowych są: Tadeusz Gratkowski, Besta Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., Elektromontaż Rzeszów S.A., Fundacja Banku Pekao S.A. imienia dr. Mariana Kantona, Inżynieria Rzeszów S.A., Wolf Technoprojekt Sp. z o.o.

Laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w życiu osobistym i zawodowym!

Relacja z uroczystości wręczenia Medali Primus Inter Pares na stronie Politechniki Rzeszowskiej: