Strona: Wręczenie Medali PRIMUS INTER PARES / Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej

Wręczenie Medali PRIMUS INTER PARES

2021-05-27
, red.  Iwona Ślęzak-Gładzik
Laureaci Konkursu Primus Inter Pares w roku akad. 2019/2020 z przedstawicielami Rady Fundacji

27 maja br., podczas posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i medali Primus Inter Pares dla najlepszych absolwentów poszczególnych wydziałów Politechniki Rzeszowskiej  w roku akademickim 2019/2020.

Konkurs jest organizowany od 2004 r., a jego pomysłodawcą jest dr hab. inż. Jerzy Potencki, prof. PRz,  prorektor ds. nauczania w latach 1999-2005. Nagrody są przyznawane za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za zaangażowanie na innych płaszczyznach życia akademickiego, które ma wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku Politechniki Rzeszowskiej, np. w studenckim ruchu naukowym, w działalności organizacyjnej, sportowej, kulturalnej. Medale przyznaje Kapituła Medalu, powoływana corocznie przez przewodniczącego Rady Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej spośród jej członków, a uczelnię reprezentuje w niej prorektor ds. kształcenia.

W roku akademickim 2019/2020 Laureatami Konkursu zostali:

• mgr inż. arch. Katarzyna Grabiec, absolwentka kierunku architektura na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury
  • mgr inż. Anna Leśniak, absolwentka kierunku transport na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa
  • mgr inż. Kamil Czech, absolwent kierunku technologia chemiczna na Wydziale Chemicznym
  • mgr inż. Paweł Miękina, absolwent kierunku informatyka na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki
  • mgr Patrycja Śmigiel, absolwentka kierunku matematyka na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej
  • mgr inż. Kamil Łuka, absolwent kierunku logistyka na Wydziale Zarządzania

Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia w życiu osobistym i zawodowym

Relacja z uroczystości: https://w.prz.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/medale-primus-inter-pares-dla-najlepszych-absolwentow-politechniki-rzeszowskiej-1944.html