Strona: Stypendium naukowe ufundowane przez Pratt & Whitney Rzeszów / Fundacja Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej

Stypendium naukowe ufundowane przez Pratt & Whitney Rzeszów

2022-10-10
Od lewej: prof. P. Koszelnik, A. Kaleta, G. Król, fot. B. Motyka

7 października 2022 r. w Sali Senatu Politechniki Rzeszowskiej, zostało podpisane Porozumienie pomiędzy Pratt & Whitney Rzeszów SA, Politechniką Rzeszowską oraz Fundacją Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, w sprawie ufundowania stypendium naukowego dla wybitnego studenta Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Stypendium będzie przyznane przez Fundację Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej ze środków przekazanych przez Pratt & Whitney Rzeszów SA.

Zgodnie z podpisanym Porozumieniem, o przyznanie stypendium może się ubiegać student pierwszego roku studiów stacjonarnych II stopnia, który ukończył w roku akademickim 2022/2023 studia stacjonarne I stopnia prowadzone na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz, osiągnął wysoką średnią podczas toku studiów oraz posiada udokumentowane osiągniecia naukowe lub organizacyjne.

Wybór stypendysty zostanie dokonany przez Kapitułę powołaną przez Zarząd Fundacji. Stypendium zostanie przyznane na okres 15 miesięcy i wypłacane będzie od kwietnia 2023 r.

Informacja na temat podpisanego Porozumienia oraz fotorelacja z wydarzenia
w aktualnościach na stronie Politechniki Rzeszowskiej: